gabinet tropów

Wprowadzenie dla obsiewaczy i obsiewanych

O niezręczności w pisemnym formułowaniu własnej misji blogowej niech świadczy fakt, że wprowadzenie piszę dopiero kilka miesięcy po wprowadzeniu tej notki.

Roots of Nimloth jest miejscem powstałym z inspiracji innymi przestrzeniami dyskusyjnymi sieci. Nie ukrywam fascynacji treścią i jakością publikacji Jawnych Snów. Na własnym poletku chciałbym zakorzeniać pewne motywy, takie do których lubię sięgać, które cały czas znajdują swoje miejsce w kulturze tekstu, filmu, projektowania gier komputerowych. Niech to miejsce będzie kojarzone z polem uprawnym, ale takim specyficznym – zasiewam tutaj, ale owoce możecie zbierać też w swoim własnym ogródku. Nigdy nie wiadomo, co z tego tak naprawdę wyrośnie.

Na początek spotkanie z meteorem. Dźwięków dostarcza „Kasabian”. Ten kawałek posłużył Remedy Entertainment do naprawdę sprytnego zawiązania fabuły dodatku do gry Alan Wake, pt. Alan Wake’s: American Nightmare. Utwór jest częścią ścieżki dźwiękowej do gry i jednocześnie niezbędnym elementem większej układanki w tej historii. Odważę się stwierdzić, że Remedy Entertainment jest jedynym obecnie studiem developerskim, potrafiącym tworzyć bogate i intrygujące środowisko wokół swojej produkcji. Ale o tym kiedy indziej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s